CENTAR ZAMET

Centar Zamet svečano je otvoren u rujnu 2009. godine, a riječ je o suvremenom javnom kompleksu u kojem se, uz dvoranu, nalaze još i knjižnica, ured Mjesnog odbora, brojni komercijalni sadržaji, javni trg i javna garaža, a sam kompleks predstavlja društveni, sportski i poslovni centar zapadnog dijela grada Rijeke. Moderna arhitektura Centra Zamet, projekt studija 3LHD, dodatno je naglasila atraktivnost ovog projekta, kako eksterijera tako i interijera za čiju je izvedbu projektant dobio niz priznatih strukovnih nagrada. Tijekom proteklih godina u Centru Zamet održana su razna međunarodna sportska natjecanja te mnogi koncerti i festivali.

Prostor igrališta dvorane svojom veličinom, zbog pomičnoga teleskopskoga gledališta, omogućuje pretvaranje partera u dva usporedna rukometna terena. Na katu iznad gledališta nalaze se reprezentativni prostori dvorane za potrebe klubova, uprave, VIP osoba, zatim tribina za novinare, režiju i drugo. Ukupni broj sjedećih mjesta na tribinama je 2.198, a ako se tome pridoda VIP tribina i prostor za osobe s invaliditetom, dolazi se do ukupnog kapaciteta od 2.349 sjedećih mjesta.